Навчальний курс “Самодопомога Плюс”


На сприяння Національній програмі психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, яку ініціювала Перша леді України Олена Зеленська у травні 2022 року, Всесвітня Організація Охорони Здоров’я у співпраці із проєктним офісом та партнерами працюватиме над підсиленням потенціалу в Україні у сфері стрес-менеджменту.

Національна програма психічного здоров’я та психосоціальної підтримки – ініціатива Першої леді Олени Зеленської, яка має на меті допомогти громадянам подолати стрес, пов’язаний із війною, та наслідки пережитих травматичних подій, запобігти розвитку психічних розладів. Розробку та впровадження програми координує Міністерство охорони здоров’я України у тісній взаємодії з українськими та іноземними фахівцями. Ініціатива реалізується за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Курс управління стресом «Самодопомога Плюс» був розроблений Всесвітньою організацією охорони здоров’я як груповий курс, який має на меті допомогти дорослим людям, які перебувають у вкрай несприятливих умовах, навчитись управляти стресом. Доведено, що у дорослих, які переживають стрес, “Самодопомога Плюс” запобігає виникненню психічних розладів.

Посібник

Курс складається з аудіозаписів та ілюстрованого посібника “Важливі навички в періоди стресу”. Такий формат, окрім людей із фаховою підготовкою у сфері психічного здоров’я (психологія, психіатрія), також дозволяє людям, які не мають фахової підготовки, пройти тренінг, а потім під супервізією проводити його для груп (до 30 осіб одночасно).

«Самодопомога Плюс» є одним з науково обґрунтованих масштабованих психологічних втручань, яке може розглядатись як перший крок у ступінчастій програмі допомоги та пропонуватися поряд з іншими втручаннями та програмами.

Всесвітня організація охорони здоров’я. Самодопомога Плюс: Груповий курс управління стресом для дорослих.
Важливі навички в періоди стресу: ілюстроване керівництво
X