Відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів

На засіданні Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів
15.10.2020 р. розглянули питання надання психологічної допомоги учасникам бойових дій в контексті
розвитку системи охорони психічного здоров’я.
 

Доктор медичних наук, директор Інституту психіатрії, старший науковий співробітник Міждисциплінарного аналітичного центру соціально-економічного добробуту та психічного здоров’я Київського національного університету імені Тараса Шевченка Ірина Яківна Пінчук увійшла до складу робочої групи щодо надання психологічної, психолого-реабілітаційної та психіатричної допомоги ветеранам в контексті посттравматичного синдрому Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів. Установче засідання робочої групи відбулося 15 жовтня 2020 р. В ньому взяли участь народні депутати України, представники центральних органів виконавчої влади, наукової спільноти та громадськості.

Голова підкомітету з питань забезпечення епідемічної безпеки, боротьби із ВІЛ/СНІД та соціально небезпечними захворюваннями Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Лада Булах в своєму виступі зазначила, що всі ветерани війни, зокрема, воїни АТО, які виконували свою роботу по захисту України, потрапили у події, що є травматичними для психіки людини. На засіданні робочої групи Пінчук І.Я. виступила з пропозицією запровадити на теренах України освітню програму для військовослужбовців на тему надання першої психологічної допомоги в умовах несення служби.

В ході робочої групи також було порушено питання сучасної української системи охорони психічного здоров’я в цілому. Наступна зустріч робочої групи запланована у листопаді 2020 року.

Джерело

19.10.2020
X