VIII Міжнародна наукова конференція «Психіатрія XXI століття: глобальний вплив на сучасне суспільство та нові практики на місцях»

 

VIII Міжнародна наукова конференція «Психіатрія XXI століття: глобальний вплив на сучасне суспільство та нові практики на місцях»

 

VIII Міжнародна наукова конференція «Психіатрія XXI століття: глобальний вплив на сучасне суспільство та нові практики на місцях», співорганізатором якої став Інститут психіатрії Київського національного університету імені тараса Шевченка, відбулася 25-27 листопада 2020 року. Через карантинні обмеження  захід проходив в онлайн-режимі з трьома студіями в Конгрес-готелі «Пуща»

У конференції взяли участь понад 900 учасників. Зокрема, у лончі ISSUP Ukraine – Національного підрозділу Міжнародного товариства професіоналів у сфері профілактики та вживання психоактивних речовин – взяли участь 439 учасників з України та 59 країн світу.

З вітальним словом до учасників конференції звернулися очільники міжнародних і вітчизняних професійних організацій та органів державної влади, зокрема Голова Представництва ВООЗ в Україні доктор Ярно Хабіхт, Президент Всесвітньої психіатричної асоціації (WPA) Афзал Джавед, Голова секції дитячої та підліткової психіатрії Всесвітньої психіатричної асоціації (WPA), професор дитячої та підліткової психіатрії Норвезького Університету науки і технологій Норберт Скокаускас, Президент Асоціації психіатрів України Семен Глузман, заступник Міністра освіти і науки України Андрій Вітренко, Заступник Міністра охорони здоров’я України Ірина Микичак, Заступник Міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко, Народний депутат України Оксана Дмітрієва, проректорка з наукової роботи Київського національного  університету імені Тараса Шевченка Оксана Жилінська

Вітальне слово Директорки Інституту психіатрії Київського національного університету імені Тараса Шевченка д-ра мед. наук Ірини Яківни Пінчук

У своєму вітальному слові проректорка з наукової роботи Київського національного університету імені Тараса Шевченка, професорка Оксана Жилінська зазначила, що саме в Університеті Святого Володимира свого часу був створений медичний факультет та започатковано неперервну традицію підготовки лікарів-практиків і дослідників за більшістю медичних напрямів. 

У ХХІ столітті медичний напрям в Університеті відновлено в Інституті біології та медицини, і наймолодший науковий підрозділ Університету – Інститут психіатрії – сьогодні робить свій ваговий внесок у розвиток науки і лікарської практики у сфері психіатрії.

Детальніше про психіатрію у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка протягом трьох століть розповіла директорка Інституту психіатрії КНУ, професорка Ірина Пінчук.

Протягом трьох днів учасники конференції обговорили низку актуальних питань, серед яких: вирішення питань психічного здоров’я під час пандемії; психіатрична допомога в умовах трансформації системи охорони здоров’я; профілактика, діагностика та лікування мультиморбідних розладів у психіатрії та психіатрії залежностей; психологічний супровід та психотерапевтична допомога в системі паліативної та хоспісної допомоги в Україні; вплив психіатричних класифікацій на розвиток служб психічного здоров’я.

Усі учасники зустрічі відзначили актуальність представлених доповідей та високий рівень організації конференції.

 Центр комунікацій КНУ імені Тараса Шевченка

За інформацією Інституту психіатрії

 

Відеоматеріали симпозіумів, секцій та семінарів конференції:

Лонч ISSUP-Ukraine (Міжнародне товариство фахівців з профілактики та лікування наркозалежності) Україна

Пленарна лекція «Психіатрія в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка протягом трьох століть (кінець ХІХ – початок ХХІ)»

Секція «Психічне здоров’я медичних працівників в умовах пандемії COVID-19»

Секція «Комплексне ведення пацієнтів з розладами харчової поведінки»

Секція «4-й курс з досліджень та лідерських навичок для молодих спеціалістів сфери психічного здоров’я та студентів»

Воркшоп «Знайомство з універсальним навчальним планом лікування залежностей. Робота з сім’єю як невід’ємна складова лікування залежності»

25.11.2020
X