Університет – це 1834 досягнень!

В 2021 році виповнюється 136 років з початку функціонування в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка кафедри нервових і психічних хвороб. Фундаторами кафедри були відомі талановиті учені, діяльність яких збагатила вітчизняну психіатричну науку – І.О. Сікорський (1842-1919), М.М. Лапінський (1862-1947), В.В. Селецький (1868–1955). Але з 1920 року психіатрія як наука і предмет викладання зникла з терен Університету.

До Київського національного університету імені Тараса Шевченка психіатрія повернулася лише в 2019 році. К тому часу в Університеті вже був відновлений медичний факультет і створено Університетську клініку. За наказом Ректора КНУ від 07.10.2019 р. в Університеті був створений Інститут психіатрії, який очолила директорка д-р мед. наук Ірина Яківна Пінчук. На першому етапі становлення Інституту його штат складався із 8 співробітників.

Головним завданням Інституту повстала наукова інноваційна діяльність в галузі охорони психічного здоров’я, підвищення кваліфікації та перепідготовки фахівців, впровадження наукових інновацій в навчальну підготовку студентів. З перших днів існування інституту розпочалася активна робота з підготовки наукових проектів і програм з актуальних питань психіатрії, надання високоспеціалізованої медичної допомоги (на базі Університетської клініки КНУ створено Центр психіатрії і психологічної допомоги дорослим та дітям), організація і участь в роботі науково-практичних конференцій, нарад і симпозіумів, в тому числі, в онлайн-режимі, здійснення міжнародної співпраці та партнерства.

За півтора року існування Інституту психіатрії Київського національного університету імені Тараса Шевченка було багато чого зроблено, але ще більше – попереду.

#флешмоб1834

#КНУТШ #ТвійКНУ

 

28.07.2021
X