IХ щорічна міжнародна конференція «Ціна миру в наш час» (24-25.02.2023 р.)


24-25 лютого 2023 року відбулась IX щорічна міжнародна конференція «Ціна миру в наш час». Конференцію організовано Всесвітньою психіатричною асоціацією, Асоціацією психіатрів України, Інститутом психіатрії Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Благодійним фондом розвитку інновацій в медицині «РІМОН».

Конференція проходила в гібридному форматі в Варшаві (Польща), крім того булі організовані онлайн-трансляції. Завдяки сучасним Інтернет-технологіям конференція зібрала кращих фахівців галузі охорони психічного здоров’я у всьому світі.

Основою задачею конференції є то, що у зв’язку зі збройною агресією російської федерації велика кількість громадян України опинилися у стані глибокого стресу, а військовослужбовці отримали бойові психічні травми. Все це потребує комплексного вирішення проблем фізичної, психологічної реабілітації та соціальної реінтеграції.

Особливо символічним є то, що конференцію було розпочато 24 лютого 2023 року – у першу річницю російського вторгнення в Україну.

В конференції взяли участь президенти та представники світових психіатричних асоціацій, товариств та об’єднань, а також найкращі міжнародні спікери із країн Європи та Америки: Президент Всесвітньої психіатричної асоціації проф. Афзал Джавед (Велика Британия); Обраний президент Всесвітньої психіатричної асоціації (WPA) Данута Вассерман (Швеція); Президент Секції дитячої та підліткової психіатрії Всесвітньої психіатричної асоціації (WPA-CAP) проф. Норберт Скокаускас (Норвегія); Президент Асоціації психіатрів України Семен Глузман; Президент Американської психіатричної асоціації Ребекка Брендел; Президент Норвезької асоціації психіатрів Ларс Лієн; Президент Польської психіатричної асоціації проф. Домініка Дудек; Генеральний секретар Французького психіатричного товариства Ізабель Секрет Боболакіс; Віцепрезидент Чеської психіатричної асоціації проф. Павел Мор; Обраний президент Ізраїльської психіатричної асоціації Марина Купчик; Президент Грузинської асоціації психіатрів проф. Ека Чконія; Головний редактор журналу The Lancet Psychiatry Джоан Марш (Велика Британія); професор дитячої та підліткової психіатрії, почесний професор Чиказького університету Беннет Левенталь (США); CAP, Заступник директора Міжнародного консорціуму університетів зі зменшення попиту на наркотики (ICUDDR) Кері Хопкінс Ейлз (США) та багато інших.

Напередодні відкриття конференції, 23 лютого 2023 року, відбувся традиційний «VI курс дослідницьких та лідерських навичок для спеціалістів із психічного здоров’я та студентів на початку кар’єри» (Pre-Congress Course «6th Research Course for Early Career Mental Health Specialists and Students»). Подію було організовано та спонсовано Асоціацією психіатрів України, Всесвітньою психіатричною асоціацією та благодійним фондом «РІМОН». Безпосередньою організаторкою та натхненницею участі українських студентів та молодих вчених у цьому міжнародному науковому заході виступила директорка Інституту психіатрії КНУ імені Тараса Шевченка професорка Ірина Пінчук.

Всі учасники курсу – молоді вчені та студенти розповідали про те, з якими викликами стикається країна у забезпеченні психічного здоров’я своїх громадян, як з ними бореться та який прогрес вже досягнутий. Також були презентовані доповіді на теми ПТСР, шизофренії, депресії та інші від українських та іноземних професорів.

24 лютого 2023 року на вечірньому пленарному засіданні відбулась урочиста церемонія вручення щорічних премій Асоціації психіатрів України лікарям-психіатрам, клінічним психологам, молодім вченим, лікарям-психіатрам пенітенціарної служби країни. Премії символізують прагнення Асоціації психіатрів України підтримувати кращі професійні стандарти та етичні засади діяльності психіатрів в Україні.

Роботу конференції було організовано у формі наукових сесій: «Сучасні виклики та можливості у сфері психічного здоров’я»; «Охорона психічного здоров’я в країнах світу»; «Допомога Україні у сфері психічного здоров’я в невизначений час»; «Побудова глобальних мереж для досягнення найкращих результатів у вирішенні проблем вживання психоактивних речовин»; «Unde Malum. Коріння зла».

Доповіді, що були заслухані в рамках вищезазначених наукових сесій торкались широкого спектру актуальних проблем, які постають сьогодні перед фахівцями служби психічного здоров’я в Україні. До найбільш цікавих доповідей можна віднести наступні: «Психічне здоров’я і війна» (проф. І. Пінчук (Україна); «Рік незламності: як психологічно та соціально згуртувалося та загартувалося ядро української нації» (Т. Грабан, Україна); «Гаряча лінія «Стоп, паніка!» в умовах війни. Особливості організації» (Н. Піменова, Україна); «Розвантажити фізично та емоційно. Тренди, життєва краса, психологічна допомога у воєнний час» (К. Карпенко (Україна); «Реабілітація дітей під час війни – історія створення Gen Uk, особливості та складнощі організаційного процесу» (О. Лебедєва, Україна); «Налагодження підтримки «Самопоміч» в Україні та можливості системних реформ» (проф. Р. ван Ворен, Литва); «Журналістика і травма: Сприяння розвитку стійкості серед працівників ЗМІ» (проф. Я. Джавахішвілі, Грузія); «Розвиток потенціалу українських фахівців з психічного здоров’я у роботі з постраждалими від війни (проф. Н. Махашвілі, Грузія); «Психологічна реабілітація військових в умовах війни» (Х. Курганська (Україна) та ін.

Підсумки роботи IX-й щорічної міжнародної конференції «Ціна миру в наш час» дають змогу:

1. Відмітити актуальність та практичну значущість більшості розглянутих наукових доповідей, професіоналізм учасників конференції.

2. Визначити актуальні проблемні питання у галузі психічного здоров’я громадян України, пов’язані зі збройною агресією російської федерації.

3. Визначити напрямки наукових досліджень у галузі психологічної реабілітації та соціальної реінтеграції громадян України в воєнний та повоєнний час.

4. Впровадити результати наукових досліджень в практичну діяльність.

Докладніше про конференцію за посиланням:

24.10.2023
X