The International Day against Drug Abuse-2023


Шановні колеги!

Щороку 26 червня відзначається Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотиками та їх незаконним обігом (The International Day against Drug Abuse), глобальною метою якого є зміцнення дій і співпраці для досягнення світу, вільного від зловживання наркотиками.

Метою кампанії 2023 року є підвищення обізнаності про важливість лікування людей, які вживають наркотики: з повагою та емпатією; з наданням науково обгрунтованих добровільних послуг та альтернатив покаранню; а також з приорітетністю профілактики: «Люди перш за все: зупинити стигматизацію та дискримінацію, посилити профілактику»

Закликами цього року є: підвищення обізнаності про негативний вплив стигми та дискримінації на людей, які вживають наркотики, та їхні родини. Надання інформації про розлади, пов’язані з вживанням наркотиків, доступні методи лікування та важливість раннього втручання та підтримки. Підвищення обізнаності щодо епідемії СНІДу та гепатиту серед людей, які вживають наркотики, а також розширення та посилення програм профілактики ВІЛ та гепатиту. Сприяння науково-обгрунтованим добровільним послугам. Адвокація альтернатив ув’язненню за злочини, пов’язані з наркотиками, такі як лікування та послуги в громаді. Боротьба зі стигмою та дискримінацією, пропагуючи мову та ставлення, які є шанобливими та неосудливими. А також профілактика вживання та розвитку залежності.

Звернення Директора Інституту психіатрії Київського національного університету імені Тараса Шевченка д-ра мед. наук професора Ірини ПІНЧУК з нагоди Міжнародного дня боротьби зі зловживанням наркотиками й їхнім незаконним обігом

Саме тому, Міжнародний центр обміну технологій в Україні (ITTC Україна), у координації із Національним підрозділом ISSUP Україна та за підтримки Міжнародного консорціуму університетів щодо зменшення попиту наркотиків (ICUDDR) анонсує онлайн-курс “Вступ до профілактики, що ґрунтується на доказах” (INEP), який розроблено Карловим університетом (Прага, Чехія) і призначений для початківців у профілактиці. Інститутом психіатрії КНУ імені Тараса Шевченка проведено адаптацію (переклад) українською цього курсу. Курс складається з 10 лекцій, в яких слухачі ознайомлюються з ключовими концепціями та проблемами для проведення профілактичної роботи.

Загальна мета онлайн-курсу INEP полягає в зменшенні медичних, соціальних та економічних проблем, пов’язаних із вживанням психоактивних речовин, шляхом створення міжнародної профілактичної спроможності, навчання найефективнішим втручанням і стратегіям профілактики, заснованим на фактичних даних, використанням професійних стандартів профілактики і поширенням європейських регламентів профілактики.

На курс зареєструвалися понад 70 осіб, а 54 – уже отримали сертифікат Карлового університету.

За додатковою інформацією щодо курсу просимо звертатись за електронною адресою atamanataly@gmail.com (Наталія Піменова).

Більше про курс за посиланням.

24.10.2023
X