Всесвітній день психічного здоров’я 2023 р.: «Наші думки, наші права»


Всесвітній день психічного здоров’я 2023 р.
Девіз: «Наші думки, наші права»

Всесвітній день психічного здоров’я відзначається щороку 10 жовтня з метою підвищення обізнаності про психічне здоров’я в усьому світі та мобілізації зусиль для підтримки тих, хто має проблеми з психічним здоров’ям. Щороку, починаючи з 2013 року, Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) організовує глобальну кампанію до Всесвітнього дня психічного здоров’я.

Тема Всесвітнього дня психічного здоров’я 2023 року: «Психічне здоров’я – загальне право людини». Мова йде про покращення знань, підвищення обізнаності та стимулювання дій, які сприяють та захищають психічне здоров’я кожного як універсальне право людини.

Психічне здоров’я є основним правом всіх людей. Кожен, хто б і де він не знаходився, має право на найвищий досяжний рівень психічного здоров’я. Це включає право на захист від ризиків для психічного здоров’я, право на доступну та якісну допомогу, а також право на свободу, незалежність та участь у житті суспільства.

Хороше психічне здоров’я життєво важливе для нашого загального здоров’я та благополуччя. Тим не менш, кожна восьма людина у світі живе з психічними розладами, які можуть вплинути на її фізичне здоров’я, її благополуччя, на те, як вона спілкується з іншими людьми, а також на її засоби для існування. Психічні розлади також зачіпають дедалі більше підлітків і молоді.

Наявність психічного захворювання ніколи не повинна бути причиною позбавлення людини її прав людини або виключення її з прийняття рішень щодо її власного здоров’я. Проте в усьому світі люди з психічними розладами продовжують стикатися з широким спектром порушень своїх прав. Багато з них виключені з суспільного життя і піддаються дискримінації, в той час багато інших не можуть отримати доступ до необхідної психіатричної допомоги або можуть отримати доступ тільки до допомоги, яка порушує їхні права людини.

ВООЗ продовжує працювати зі своїми партнерами, щоб гарантувати, що психічне здоров’я цінується, заохочується та захищається, а також вживаються термінові заходи, щоб кожен міг реалізувати свої права людини та отримати доступ до якісної психіатричної допомоги, якої вона потребує.

Джерело

13.01.2024
X