Симпозіум «Ментальне здоров’я студентської молоді під час війни»
11 жовтня 2024 р. в рамках 10 щорічної конференції Асоціації психіатрів України «Можливості у сфері психічного здоров’я в країні, яка перебуває у стані війни» відбувся симпозіум «Ментальне здоров’я студентської молоді під час війни».
Симпозіум був присвяченій ювілейній даті – 5-річчю Інституту психіатрії Київського національного університету імені Тараса Шевченка. 08 жовтня 2019 року Ректором КНУ проф. Л. Губерським було підписано наказ № 777-32 про створення в структурі Університету Інституту психіатрії.
Свій перший ювілей колектив Інституту відзначає, маючі низку серйозних наукових досягнень, деякі підсумки яких висвітлювались в доповідях учасників симпозіуму.
Симпозіум проходив під модеруванням д-ра екон. наук проф. Володимира Вірченка і канд. мед. наук с.н.с. Станіслава Чумака, в гібридному (офлайн і онлайн) форматі. Для закордонних учасників був організований синхронний переклад.
Початок роботи симпозіуму. Модератор д-р екон. наук проф. В. Вірченко
Симпозіум було відкрито доповіддю «Моделювання впливу психічного здоров’я на академічну продуктивність студентів під час війни в Україні (доповідачі д-р екон. наук проф. В. Вірченко і аспірантка В. Селезнева).
Під час роботи симпозіуму. Доповідає В. Селезнева
Доповідь «Інноваційні підходи щодо профілактики вживання ПАР в умовах війни на прикладі впровадження навчального онлайн-курсу «Введення в профілактику, засновану на доказах» (INEP) в університетському середовищі» (доповідач канд. мед. наук с.н.с.
С. Чумак) була присвячена вивчанню питань профілактики вживання психоактивних речовин, основаних на доказах, в університетах.
Під час роботи симпозіуму. Доповідає канд. мед. наук с.н.с. С. Чумак
Тісним чином з другою доповіддю була пов’язана третя доповідь «Фактори ризику вживання психоактивних речовин студентами вищих навчальних закладів України під час війни» (доповідачі канд. мед. наук О. Мишаківська і канд. психол. наук с.н.с.
М. Полив’яна).
Під час роботи симпозіуму. Доповідає канд. мед. наук О. Мишаківська
Четверту доповідь «Потреба в психологічній підтримці учасників освітнього процесу в умовах війни: наявні можливості її задоволення» (доповідач канд. психол. наук Н. Степанова) було присвячено питанням психологічній підтримці учасників освітнього процесу в умовах війни.
Під час роботи симпозіуму. Доповідач канд. психол. наук Н. Степанова
П’яту доповідь «Впровадження курсу управління стресом для дорослих «Самодопомога Плюс» в університетській спільноті» зробила фасілітатор курсу «Самодопомога Плюс» Н. Піменова.
Під час роботи симпозіуму. Доповідач Н. Піменова
На завершення симпозіуму відбулася підсумкова дискусія.