Команда АТТС

 

УКРАЇНСЬКИЙ ЦЕНТР ОБМІНУ ТЕХНОЛОГІЯМИ В СФЕРІ ЗАЛЕЖНОСТІ

УКРАЇНСЬКА КОМАНДА

 

Ірина Пінчук, MD, PhD
Ірина Пінчук, MD, PhD
Директор I-ATTC Україна

Ірина Пінчук є директором Інституту психіатрії Київського національного університету імені Тараса Шевченка, а також є локальним директором  Міжнародного центру обміну технологіями в сфері залежності – проекту, який фінансує SAMHSA та PEPFAR в Україні. Вона отримала вищу медичну освіту в Донецькому медичному інституті (Україна), рік випуску – 1991.Після закінчення інтернатури за спеціальністю «психіатрія» (м. Донецьк) вона працювала на посаді психіатра в Донецькій обласній психіатричній лікарні протягом 11 років. З 2003 по 2008 роки займала посаду заступника головного лікаря з організаційної та методичної роботи Міського психоневрологічного диспансеру в Донецьку. З 2008 по 2012 роки займала посаду головного лікаря Донецької міської психоневрологічної лікарні № 2. У 2012-2019 рр. очолювала Український науково – дослідний інститут соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України. З 2012 по 2017 роки займала посаду головного позаштатного спеціаліста МОЗ України з психіатрії та наркології. Протягом останніх 8 років Пінчук І.Я. є членом Асоціації психіатрів України. З 2008 року займала посаду доцента у Державному навчальному та методологічному центрі геронтології Національної медичної академії післядипломної освіти, з 2012 року зайняла посаду професора. Пінчук І.Я. має вищу кваліфікаційну категорію в таких галузях, як: “організація та управління охороною здоров’я” та “психіатрія”. Протягом останніх 15 років не тільки активно приймає участь, а й розробляє та запроваджує дослідження та пілотні проекти у галузі охорони психічного здоров’я та лікування залежностей. Пінчук І.Я. є лауреатом багатьох національних відзнак, під її авторством видано більше 140 наукових праць, в тому числі – монографій та керівництв.


Юлія Ячнік, MD
Юлія Ячнік, MD
Координатор проекту, Україна
  • Пошта: yuliaya4nik@gmail.com

Юлія Ячнік завершила в 2010 післядипломну освіту та отримала спеціалізацію лікаря психолога. На даний момент займає посаду фахівця 1-й категорії Інституту психіатрії Київського національного університету імені Тараса Шевченка, де займається організаційною та методологічною роботою в сфері охорони психічного здоров’я та організації служб допомоги людям з залежностями, а також займається координацією програм секції «Психологія та психіатрія залежностей» Асоціації психіатрів України. За сумісництвом працює лікарем психологом Університетської клініки Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Наукові інтереси: профілактика деліквентної поведінки та розвитку залежностей у дітей та підлітків.


Наталія Атаманчук
Наталія Атаманчук
Спеціаліст із зв’язку з громадськістю, Україна
  • Пошта: atamanataly@gmail.com

Наталія Атаманчук працює на посаді фахівця 1-й категорії Інституту психіатрії Київського національного університету імені Тараса Шевченка. В 2019 році закінчила Національну академію державного управління при Президентові України. Останні 9 років працює у сфері охорони здоров’я з яких 5 років у галузі охорона психічного здоров’я. Наукові інтереси: реформування та організація охорони здоров’я в Україні.


Олексій Колодєжний
Олексій Колодєжний
Технічний асистент, Україна
  • Пошта: kolodezhny@ukr.net

Олексій Колодєжний – експерт з менеджменту та адміністративної роботи в сфері охорони здоров’я. Працює на посаді фахівця 1-й категорії Інституту психіатрії Київського національного університету імені Тараса Шевченка, а також є програмним координатором Асоціації психіатрів України. Наукові інтереси: реформування та організація охорони здоров’я в Україні.


Ольга Мишаківська, MD, PhD
Ольга Мишаківська, MD, PhD
Технічний ассистент, Україна
  • Пошта: o.myshakivska@gmail.com

Ольга Мишаківська закінчила у 2007 році Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького, у 2009 році отримала спеціалізацію за фахом «Психіатрія». У 2017 році захистила кандидатську дисертацію на базі Українського науково-дослідного інституту соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України.  Працює лікарем-психіатром у КНП ЛОР «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня», з 2017 року – асистентом кафедри психіатрії та психотерапії ФПДО Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького. Сфери компетенцій – викладацька і наукова робота, клінічні випробовування та лікарська практика.


КОМАНДА США

 

Ігор Куценок, MD
Ігор Куценок, MD
Директор, I-ATTC Україна
  • Пошта: ikoutzenok@ucsd.edu

Ігор Куценок займає посади професора психіатрії в Університеті Каліфорнії, Сан Дієго (UCSD), а також директора Центру досліджень, навчання та менеджменту с сфері залежності UCSD, директора SAMHSA PEPFAR міжнародного центру обміну технологіями в сфері залежності, та ко-директора SAMHSA PEPFAR центру обміну технологіями в сфері залежності в Південно-Східній Азії. Закінчив Національний медичний університет в Києві в 1983 році, (Україна). У 1986 завершив резидентуру за спеціальністю «психіатрія» у Медичному університеті Софії (Болгарія). З 1992 по 1996 роки стажувався за спеціальністю «психіатрія аддикцій» в Університеті Лондона, відділ аддиктивної поведінки та медичної психології медичної школи Університета Св.Георгія. У 1996 році йому була запропонована посада співробітника факультету в медичній школі Університету Каліфорнії, Сан Дієго, в департаменті психіатрії, яку він займає і до теперішнього часу. В 2013 – 2016 роках працював на посаді керівника з превенції, лікування та реабілітації у відділі наркотичних речовин та злочинності у офісі ООН у Відні. Протягом Останніх 20 років І.Куценок розробив та запровадив численні тренувальні та допоміжні програми в галузі лікування залежностей для спеціалістів в сфері охорони психічного здоров’я, соціальних працівників та лікарів первинної ланки надання медичної допомоги, спеціалістів з кримінального судочинства у Сполучених Штатах та по всьому світу. І. Куценок також є членом Міжнародної мережі тренерів з мотиваційного інтерв’ювання (MINT). Вже протягом багатьох років професор Куценок викладає загальну психіатрію та психіатрію залежностей як студентам, так і психіатрам – резидентам, психологічним тренерам, соціальним працівникам, спеціалістам з кримінального судочинства, і навіть політикам. І. Куценок є лауреатом багатьох національних та міжнародних нагород. Він є автором та спів-автором більш ніж 50 наукових публікацій, 2 монографій, та 6 розділів книги. І. Куценок мав запрошення в якості як доповідача, так і тренера на сотні конференцій та воркшопів у США та більш ніж 40 країнах світу.


Девід Грелотті, MD
Девід Грелотті, MD
I-ATTC Україна, Ко-директор
  • Пошта: dgrelotti@mail.ucsd.edu

Д.Грелотті займає посаду доцента психіатрії у Університеті Каліфорнії, Сан Дієго та наукового співробітника у Центрі дослідження медичного каннабісу Університету Каліфорнії. Закінчив медичну школу Університету Джонса Хопкінса та комбіновану резидентуру з педіатрії та загальної психіатрії у Гарвардскій медичнійшШколі та резидентуру з дитячої психіатрії у Госпіталі Массачусетсу та Госпіталі МакЛин. Після резидентури працював на Гаїті та в Африці, ліквідуючи пробіли в лікуванні психічних, неврологічних захворювань та аддиктивних розладів. В Університеті Каліфорнії, Сан Дієго займає посаду директора відділу ВІЛ-психіатрії та активно проводить дослідження синдемії ВІЛ, глобального психічного здоров’я та медичного каннабісу. Наукові розробки та інтереси включають: новітні системи підтримання психічного здоров’я людей, що живуть з ВІЛ на Гаїті та в США; взаємозв’язок між ВІЛ, каннабісом, героїном та антиретровірусною терапією в Південній Африці; порушення здатності до вождіння транспортних засобів під дією каннабісу та рандомізовані, плацебо-контрольовані клінічні дослідження вживання каннабісу при болях у спині, що проводяться у Центрі дослідження медичного каннабісу. Його дослідження фінансуються Національним інститутом здоров’я та штатом Каліфорнія.


Шеррі Ларкінс, Ph.D.
Шеррі Ларкінс, Ph.D.
I-ATTC Україна, Ко-директор
  • Пошта: larkins@ucla.edu

Ш. Ларкінс працювала у Дослідницькому інституті Friends та у Інтегративних програмах із зловживання наркотичними речовинами Каліфорнійського Університету в Лос-Анджелесі починаючи з 1998. На даний момент керує міжнародними тренінгами та навчальними програмами ISAP, включаючи два фінансовані SAMHSA проекти у Південносхідній Азії. Також вона веде тренінги та освітні заходи для запрошених стипендіатів ISAP. До своєї нинішньої роботи, вона займалась управлінням тренінгами та технічною допомогою для округу Лос-Анджелес та Департаменту психічного здоров’я. Провела численні епідеміологічні та клінічні дослідження, включаючи такі, як розповсюдженість ВІЛ та інших захворювань, що передаються статевим шляхом серед людей, що зловживають наркотичними речовинами, та інші дослідження, що розглядають різні методи лікування. Ш.Ларкінс працює в сфері дослідження зловживання наркотичними речовинами більше 20 років, закінчила свою докторську дисертацію з медичної соціології в 1999 році в Університеті Рутгерса. ЇЇ наукові інтереси включають: зловживання наркотичними речовинами стимуляторного типу, лікування наркотичної залежності у представників маргіналізованого прошарку населення, ризикована сексуальна поведінка ассоційована із зловживанням наркотичними речовинами та якісна методологія.


Анна Блюм, MS
Анна Блюм, MS
I-ATTC Координатор проекту – UCSD
  • Пошта: anna.blyum@yahoo.com

А. Блюм родом із Казахстану. Лауреат стипендіальної програми E. Muskie Graduate Fellowship, має ступінь бакалавра з закордонних мов та фізичного виховання та ступінь магістра з аналізу та управління міською політикою, отриманий в The New School, Нью Йорк. В даний час працює над своєю дисертацією на здобуття ступеня кандидата наук у SDSU/UCSD Спільній програмі докторантури (СПД) у Інтердисциплінарному дослідженні зловживання наркотичними речовинами. ЇЇ наукові інтереси включають виявлення взаємозв’язку між зловживанням наркотичними речовинами та деліквентною поведінкою у дітей та підлітків, а саме, оцінку політики профілактики та лікування та інтервенцій у даній популяції. Перед тим, як розпочати СПД у серпні 2017 року, працювала на посаді Старшого офіцера Програми з освіти та акредитації профессіоналів в аддиктології (ICCE)  у Центральній Азії та Афганістані при Міжнародному центрі Colombo Plan з метою підтримки місії центру та підвищення професійного рівня робочих груп зі зниження потреби в наркотичних речовинах по всьому світу. А. Блюм є аккредитованим Міжнародним сертифікованим спеціалістом в сфері аддикцій (ICAP I) та продовжує своє активне навчання в даній галузі.

X